Novinky

Vianoce 2018

Téma: „INDE“

Text: Ev. Lukáša 2,1-7

Všetci sa chceme mať lepšie, nie horšie. A chceli by sme, čo je inde. Čo je inde lepšie, nie čo je horšie. Niekedy nadávame, že to nie je v nás. No, čo ak je to naša vina?

Za niektoré veci nemôžeme. Jozef nemohol za to, že cestuje so svojou manželkou v tehotenstve asi 170 km. Niekedy máte len nepríjemnú a nepríjemnejšiu možnosť. Obe voľby v živote Jozefa znamenali ohrozenie života jeho rodiny. Následne sa obaja museli rozhodnúť s akým postojom budú putovať. Na konci cesty bol nový život, spása ľudstva.

Napriek obrovskému riziku Mária porodila svojho syna a uložila ho do válova. Prečo sa Ježiš nenarodil inde? Lebo tam pre nich „nebolo miesta“. Kto sa to mohol, že najlepší dar sa objavil inde a nie u nás? My, ktorí sme mu nedali miesto vo vlastnom dome, živote. Lebo sme chceli pohodu! Čo ak by nás okradli? Čo, ak by chceli viac času? Tak radšej zatvoríme svoje srdce. Ak nemáme miesto pre hladných, smädných, cudzincov, nemáme miesto pre KRISTA.

Dobrá správa je, že Kristus klope na dvere. Môžeš mu otvoriť a pozvať ho dnu. On je Záchranca, Mesiáš, Boh. On sa zjavuje najmenším, nie pyšným. Aj preto sa narodil v maštali a nie v paláci. A keď tou maštaľou je tvoje srdce, nebudeš hovoriť: Prečo inde je a u mňa nie? Lebo bude u Teba to najlepšie – Boh Ježiš Kristu!

                                                                                                          Kázeň: T. Kohút

 

Odkaz na ďalšie fotky: galéria